ROK SZKOLNY 2020/2021

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY "SERDECZNA KARTECZKA"

Głównym celem projektu jest wykonanie kartek okolicznościowych, dzięki którym
kształtujemy w dziecku postawy społeczne. Kartki są przekazem życzliwości, empatii, szacunku.
Poprzez pokazywanie różnych technik rozwijamy aktywność twórczą i kreatywną dziecka.

PAŹDZIERNIK:

• Pracowników Ochrony Zdrowia”- policja, straż, pogotowie (może to być kartka wykonana np. dla wybranej jednostki współpracującej z placówką, zasłużonej osoby, ulubionej pielęgniarki lub lekarza, itp.)

LISTOPAD:

• Kucharzy, restauratorów” (może to być osoba popularna lub promująca lokalną kuchnię)

GRUDZIEŃ:

• Seniorów” (Domy Opieki, itp.)

STYCZEŃ:

• Wolontariuszy (może to być kartka wykonana dla wolontariuszy, pracowników z fundacji i organizacji wspierających osoby potrzebujące)

- LUTY:

• Ukochanej Osoby”

MARZEC:

• Aktora” (może to być osoba popularna lub udzielająca się lokalnie)

KWIECIEŃ:

• Pracowników Ochrony Środowiska” (kartka powinna być wykonana z materiałów pozyskanych z recyklingu)

MAJ:

• Osób związanych z promowaniem czytelnictwa” (pracownicy bibliotek, pisarze, itp.)

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY "WYZWANIA TEODORA"

Cele ogólne

Celem niniejszego projektu jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, ale także uświadomienie dzieciom, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku, a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o siebie samego. Natomiast wszelkie podejmowane działania mogą być kreatywnym wyzwaniem.

Cele szczegółowe

• Dbanie o wszechstronny i indywidualny rozwój dzieci
  • Zdobywanie różnych umiejętności (w zależności od wyboru sposobu realizacji danego zadania np.: przygotowywanie zdrowej przekąski, sadzenie rośliny, wykonanie pracy plastycznej, zaprezentowanie tańca itd.)
  • Rozwijanie umiejętności współpracy
  • Wyzwalanie pozytywnych emocji
  • Rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia
  • Rozwijanie samodzielności
  • Kształtowanie empatii wobec innych osób
  • Kształtowanie postawy proekologicznej
  • Upowszechnianie zdrowego trybu życia
  • Kształtowanie postawy prospołecznej

"Piękna nasza Polska cała" - projekt edukacji patriotycznej

Cele realizacji projektu:

- Wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych u dzieci i młodzieży.

- Poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych.

- Uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycję Polski.

- Poznanie tradycji, zwyczajów, obrzędów ludowych z regionów Polski i Kresów.

- Wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem.

- Integracja placówek edukacyjnych z Polski i Kresów

INNOWACJA "Mały badacz i odkrywca"

Głównym celem innowacji jest:

rozbudzanie u dzieci ciekawości poznawania otaczającego świata przyrody, oraz nauczenie ich prowadzenia obserwacji, zadawania pytań i wyciągania trafnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń, eksperymentów oraz zjawisk przyrodniczych.