Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Szachy

 

 

W naszym przedszkolu zajęcia szachowe prowadzi pan Ryszard Probola- nauczyciel.

Odbywają się one raz w tygodniu w poniedziałek od godz. 14.45 do godz. 15.15 i od godz.15.15 do godz. 15.45

 

Szachy kształtują wyobraźnię, uczą logicznego myślenia, cierpliwości,   dyscypliny. zaangażowania i wytrwałości w dążeniu do celu, determinacji, systematyczności. pilności. zachowania ciszy, odwagi i odpowiedzialności za podjęte decyzje, analizy działań, życia w grupie, wyciągania wniosków z popełnionych błędów, godnego przeżywania zwycięstw i porażek przy szachownicy a potem w życiu. Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Kształci pamięć, umiejętności abstrakcyjnego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Gra w szachy wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności. Dziecko grające w szachy panuje nad sobą. Wykształcone przy szachownicy cechy umysłu i charakteru objawiają się koncentracją nad zagadnieniem, łatwością zapamiętywania szczegółów  oraz szybkością  do prawidłowego rozwiązania problemu.

   Szachy to nie tylko rozrywka intelektualna ale także opłacalna inwestycja w umysły młodych Polaków. Szachy pozytywnie wpływają na rozwój zainteresowań uczniów i ich relacje międzyosobowe oraz rozwijają pozytywne postawy i cechy takie jak tolerancja, obiektywizm, krytyczne myślenie, umiejętności zasadnego działania, komunikacja, zmysł obserwacji. Gra w szachy daje pewność siebie, rozwija wyobraźnię, umiejętność analizy napotkanych problemów. 

  Gra w szachy pozwala nawiązać wiele znajomości osobistych. Grając w turniejach można zwiedzić wiele atrakcji w Polsce i świecie. Można wygrać wiele nagród. Grać zaczynają już czterolatki. Kobiety mogą wygrać z mężczyznami, dzieci mogą ograć dorosłych.

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny