Rytmika w przedszkolu to wprowadzanie dzieci w świat muzyki.

ZAJĘCIA Z RYTMIKI PROWADZI pani DOMINKA SAWIAK

ZAJĘCIA Z RYTMIKI ODBYWAJĄ SIĘ W KAŻDEJ GRUPIE WIEKOWEJ.

Rytmika w naszym przedszkolu to zajęcia umuzykalniające dziecko i stymulujące jego wszechstronny rozwój.

Sprawą najważniejszą podczas zajęć jest dobra zabawa. Poprzez śpiew, ruch przy muzyce, słuchanie muzyki, taniec, grę na instrumentach perkusyjnych, możliwość słuchania różnych instrumentów "na żywo", następuje wspomaganie rozwoju dzieci w sferze psychofizycznej i umysłowej.

Zajęcia rytmiczne uczą dzieci pokonywania trudności, wyzwalając w nich pewność i wiarę w siebie . Zajęcia z rytmiki kształtują wrażliwość przedszkolaków, budzą zamiłowanie do śpiewu, muzyki i tańca, ale również wyrabiają dyscyplinę, poczucie dokładności i porządku wśród dzieci
Poznają piękno tańców ludowych oraz tradycji związanych z rodzimymi Świętami. Kontakt z muzyką we wczesnym dzieciństwie daje szanse na wszechstronny rozwój i lepszy „ start w dorosłość ”, rozwija umiejętności świadomej selekcji i odróżnienia tego co jest sztuką, kształtuje charakter i łagodną osobowość.